Zima v Chorvatsku aneb vyhněte se mrazivému počasí


Že je Chorvatsko oblíbenou destinací obyvatel naší země není žádným tajemstvím. Vypravujeme se do těchto končin zejména v létě, v období letních prázdnin, kdy je Slunce vysoko nad hlavou, a moře doslova láká ke koupání. Trávit u moře týden nebo čtrnáct dnů je natolik lákavým dobrodružstvím, že se někteří z vás ani nemohou dočkat, až to „zapíchnou v práci“ a sbalí kufr na cestu.

moře v Chorvatsku

Jenže jakmile dovolená skončí, návrat z těchto končin spíše připomíná stresující šok, než očekávaný příjezd domů, kam se každý těší dle zásady „všude dobře, doma však nejlépe“. Pokud je i toto váš případ, a nebaví vás stále jen balit kufry a trmácet se stovky kilometrů daleko, což takhle využít koupě apartmánu v Chorvatsku najadranu.cz? Což takhle to sbalit natrvalo a přestěhovat se do teplých krajin – tam, kam odlétají každým rokem v září Jiřičky, aby tu přečkali zimu?

Jaká je v Chorvatsku zima

Jaké je v Chorvatsku léto, je vám jasné, ale jaká je tu vlastně zima? Hrozí tu teplé kulichy, vlněné rukavice, zimní boty vystlané syntetickým kožíškem a metrové sněhové závěje v ulicích, že je pomalu nestačíte ani odhazovat hrablem?

pobyt v Chorvatsku

Nemějte obavy z metrových závějí, dokonce ani ze silnější sněhové vrstvy, která souvisle pokrývá terén od listopadu do března. Zima v Chorvatsku je obvykle velmi mírná, sice to už nebude na koupání, ale že byste tu mrzli tak, jako u nás na horách, tak to skutečně nehrozí. Velice výjimečně tu napadne sníh, a pokud ano, pak jen na pár dnů. Uvádí se, že je tu průměrná teplota v nejchladnějším měsíci (což je leden – jako u nás) přibližně pět stupňů Celsia nad nulou. V našich končinách bývá v lednu v průměru o sedm až deset stupňů Celsia chladněji.

Příjemná a teplejší zima je zároveň dobrou motivací k úsporám za vytápění, proč utrácet desetitisíce korun za to, abychom se tu ohřáli v mrazivém počasí, když to jde v Chorvatsku tak, že stačí jen lehce přitápět?

Comments are closed.