Podnikání

Zajistěte si úklid kanceláří


Čistota a uklizené prostory jsou důležité. Nikdo přece nechce žít ve špinavém prostředí. A ve špinavém prostředí nechce nikdo ani pracovat. Proto, pokud vlastníte nějakou formu, měli byste se zaměřit na úklid kanceláří, které ve firmě máte.

kanceláře

Je důležité, najmout si firmu, která opravdu ví, jak s úklidem naložit. Protože co si budeme říkat, ne všechny firmy na úklid jsou kvalitní, a ne všechny uklízecí firmy odvedou dobrou práci. Některé si vezmou velké peníze za nekvalitní úklid, a takovou firmu rozhodně najmout nechcete. Pokud máte kanceláře v hlavním městě, využijte nabídky úklidu kanceláří Praha.

Uklizené pracovní prostředí je důležité proto, aby se vaši zaměstnanci cítili ve firmě dobře. Neuklizené prostředí by mohlo podkopávat jejich pracovní morálku. Je totiž dokázané studiemi, že v čistém prostředí, které na ostatní působí dobře, roste pracovní produktivita.

úklid

Taktéž je to vizitka vaší firmy. Do vašich kanceláří určitě nezavítáte jen vy a vaši zaměstnanci, ale budete mít i návštěvy zvenčí. Mohou to být firmy, s kterými jednáte, důležití klienti nebo potencionální zákazníci. Jak by na ně asi působilo, kdyby viděli neumytá okna, zaprášené stoly a nevynesené koše? Určitě ne moc dobře. Uklizené pracovní místo vypovídá o tom, jak se o vaši firmu staráte.

Menší úklid by měl probíhat každý den. Utření povrchů, podlah, stolů, vynesení košů, umytí špinavého nádobí, pokud je nějaké přítomné. Jednou nebo dvakrát týdně by měl určitě ve firmě proběhnout i větší úklid. Například vysávání koberců, utření prachu ze všech povrchů a jednou za čas i umytí oken. Hodně budov, kde jsou kanceláře, má spoustu oken a opravdu nepůsobí dobře, pokud jsou tak upatlané, že přes ně není ani vidět. Pokud ještě nemáte zajištěný úklid vašich kanceláří, neváhejte a najměte si úklidovou firmu pro vás ještě dnes.

Přestěhovat firmu může být snadné, ale…


Stěhování firem v Praze odnesto.cz je po technické a organizační stránce náročný proces, a právě zde se poměrně zřetelně uplatní ono známé pořekadlo „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“. Se stěhováním je to podobné,, jako s tréninkovou přípravou sportovců před olympiádou – kdo přípravu nepodcení a věnuje se jí důsledně, mívá dobré výsledky.

práce na PC

Začínejte informační schůzkou – stěhovací firmy bývají pro stěhování firem o velkém počtu inventáře i zaměstnanců na takovéto akce připravené, jde jen o to, zadat jim přesné úkoly, aby tu nedocházelo ke zmatku a chaosu. Zmatečná a protichůdná rozhodnutí jen celu situaci komplikují. Uspořádejte včas informační schůzku se zástupci stěhovací firmy, na níž se dohodne předběžný postup, rozsah stěhování a také kompetence – kdo za co nese odpovědnost.

stěhování kanceláře

Rozdělte úkoly a zodpovědnost – je samozřejmě chybné, aby se o vše staral jeden člověk, zatímco ostatní se jen lidově řečeno dloubou v nose. Vyjasněte si předem, jak to bude s balením věcí, s tříděním a skartací dokumentů, s demontáží nábytku, s instalací svítidel, spotřebičů, polic, garnýží atp.

Motivujte své zaměstnance – mnohem lépe se budou motivovat zaměstnanci, pokud jim přislíbíte, a také dodržíte systém mimořádných odměn za přípravu ke stěhování a výpomoc s některými činnostmi. Velmi dobré je zajistit občerstvení z firemního fondu, nechat dovézt zákusky a obložené chlebíčky, pizzu a nealko nápoje, aby se každému lépe balilo, třídilo a uklízelo. Zaměstnanci se dovedou postarat o spoustu věcí a stěhovací firma zajistí to nejobtížnější, tedy v první řadě přenášení a převoz nábytku a zabalených věcí do krabic. Jistým typem motivace je také práce přesčas, samozřejmě proplacená, takže kdo bude chtít přijít do práce v sobotu, může si takto přivydělat nebo si zajistit o den delší dovolenou. Aneb jak se říká, vše je v lidech a v jejich rozumném dialogu.

Solární panely – co to je?


Není žádnou novinkou, že lidé využívají sluneční energii proto, aby získali elektřinu. Vždyť sluneční energie se využívá již od nepaměti. Již v 7. století před našim letopočtem využívali lidé sluneční energii na to, aby získali oheň. Poté přešli k využívání zrcadel a slunečního světla. A tak pokračovali vynálezy zahrnující sluneční energii dál a dál, až do dnešního dne, kdy spousta domácností využívá sluneční energii jako primární zdroj energie do jejich domu. Jak se taková energie vyrábí? K tomu, abyste získali solární energii potřebujete solární panely. Cena solárních panelů se odvíjí samozřejmě od toho, kolik jich je potřeba a jakou plochu vašeho domu budou pokrývat.

dům

Cena se pak může pohybovat od několika desítek tisíc korun až po několik stovek tisíc korun. Cenu vám ale vždy předběžně firma spočítá, než se pustí do samotného montování solárních panelů. Solární panely se obvykle vyrábí z křemíku, či jiného materiálu, který můžeme označit za polovodič. Ten se nainstaluje do kovového rámu, který má skleněný plášť. Pokud je tento materiál za takových podmínek vystaven slunečnímu světlu, uvolní se elektrony a tím dojde k vytvoření elektrického nápoje. A ten poté vytvoří elektrický proud.

solární panely

Elektroinstalace, která se v solárních panelech nachází ho zachytí a měničem je přeměna na střídavý proud. Ten se právě používá pro zapojování spotřebičů do elektrických zásuvek. Možná se setkáte i s termínem solární termální panel. Jaký je rozdíl mezi Solárním fotovoltaickým panelem a solárním termálním panelem? Základní rozdíl je vskutku jednoduchý. Zatímco termální panel generuje teplo, fotovoltaický generuje elektřinu. Ty termální se využívají například k ohřevu vody v zásobnících, takže vám zajišťují teplou vodu kdykoliv budete potřebovat. Pořízení solárních panelů pro vás do budoucna znamená určitě ušetření spousty peněz za elektřinu od dodavatelů.

Co řeší instalace fotovoltaiky


Jak instalace probíhá

Uvažujete o pořízení fotovoltaické elektrárny a nemáte ponětí, co to vlastně obnáší? Instalaci fotovoltaiky Joyce energie předchází osobní schůzka a tvorba projektu a teprve na jeho základě dochází k řemeslné manuální činnosti. Pracovníci nejprve namontují solární panely na střechu či na jiné vhodné nosné podloží, někdy i na trávník. Poté se na své místo usadí střídač a stejnosměrný a střídavý rozvaděč a celé zařízení se navzájem propojí a oživí. Komplikovanější je to zejména tam, kde je nedostatek slunečního svitu, zastínění objektu okolními stavbami či stromy, a kde se musí řešit umístění solárních panelů na méně obvyklá místa. Zprovoznění zařízení je pak také jednou z podmínek získání státní dotace, přičemž musí být v provozu minimálně po dobu deseti let.

fotovoltaika na střeše

Co s fotovoltaikou získáte

Levná výroba elektřiny – fotovoltaické panely vyrábí elektrickou energii v podobě stejnosměrného proudu. A to i dokonce tehdy, je-li Slunce pod mrakem. Takto získaná energie vám ale nebude k ničemu, jestliže jí ponecháte v původní podobě, proto se do zařízení zapojuje střídač, který převádí stejnosměrný proud na střídavý, a do výstupní zásuvky pak můžete zapojit takřka cokoli. Samozřejmě pamatujte i na svou bezpečnost, i pro tyto systémy platí dodržování ustanovení, která se týkají bezpečného provozování elektrických zařízení. Jinými slovy, i fotovoltaika může zapálit váš dům zkratem a elektrickým obloukem, anebo vás usmrtí.

fotovoltaické panely

Ohřev vody a přitápění – solární panely umožňují ohřívat vodu a také přitápět. V zimě sice jen s omezeným výkonem, ale ohřev vody v bojleru se vám bude hodit po celý rok, i v létě. Ohřívat vodu můžete i v bazénu nebo ve vířivé lázni a tuto službu ocení i akvaristé pro ohřev vody topným tělískem, pro elektrické osvětlení akvárií a pro práci akvarijní filtrace a vzduchování.

Firemní sídlo je nutnost


Každá firma má kromě jiného i své firemní sídlo. To je známá věc, na které vlastně není nic udivujícího. Firemní sídlo vyžadují úřady po podnikatelích hned od počátku, a nejde o žádnou úřední zvůli, sloužící jenom k tomu, aby státní instituce měly nějaký smysl své existence. Firemní sídla jsou tu totiž nejen pro úřady, které musí mít o firmách přehled třeba proto, aby je kontrolovaly, ale i pro zákazníky, kteří přece musí firmy nacházet, aby mohli využívat to, co je jimi nabízené.

Když někdo hledá určitou firmu, prostě shání na tuto kontakt. A tím bývá právě takové firemní sídlo. Které by mohlo v podstatě existovat kdekoliv. Ale kdekoliv si ho soudní podnikatelé určitě nezřizují. Protože jim nejde jenom o adresu, ale i o reprezentaci. Takové firemní sídlo by mělo stát v ideálním případě na zvučném místě a dobře vypadat, aby vzbuzovalo v možných zákaznících důvěru. Jinak by se třeba mohlo takové podnikání i rovnou zabalit.

firemní sídlo

Jenže ti, kdo podnikání třeba teprve rozjíždějí, nemají třeba nejen na dokonalé, ale možná vůbec na žádné firemní sídlo. Ceny nemovitostí jsou vysoké, a ne každý si je může dovolit zaplatit.

Jenže kdo by firemní sídlo neměl, ten by nemohl podnikat. A proto se nakonec musí nějaké sehnat. A když chce být někdo se svým podnikem důstojně reprezentován, ale je to zjevně nad jeho možnosti? Pak se dá naštěstí sehnat i laciné, a přesto dobře vypadající sídlo firmy v Praze profisidla.cz. A jak je možné, že je toto reprezentativní a dostupné, a přitom je to levné?

firemní sídlo

Nehledejte v tom žádnou vědu. V tomto případě totiž nabízejí majitelé nemovitostí podnikatelům možnost zaregistrovat si firmy v jejich budovách. A protože jde vlastně jen o adresu a nabídku omezeného počtu nezbytných služeb, nemusí to být drahé. A také to drahé není. A díky tomu může podnikat kdokoliv. I ten, kdo by na vlastní firemní sídlo neměl.

Moderní pojetí občerstvení


Rodinné oslavy patří mezi nejoblíbenější akce, protože se zpravidla sejde celá široká rodina. Přejdou tetičky z pátého kolene, uvidíte sestřenice a bratrance, poznáte nové činy rodiny, pokud se nějací narodili, zavzpomínáte na staré časy a užijete si sportu zábavy. Nezáleží na tom zda budete slavit něčí výročí svatby nebo se budou slavit narozeniny. Může jít jen o pouhou rodinnou sešlost. Důležité je, abyste prožili krásné chvíle v kruhu svých nejbližších, se kterými se během roku možná zase tak často nevidíte.

moderní kanapky

Pohostit širokou rodinu, jejíž všechny členy zase tak dobře ani neznáte, není snadné. Je dobré si předem zjistit zda má někdo nějaké alergie, a také je vhodné se zeptat kdo má co rád. Díky tomu můžete všem nabídnout od každého něco, a všichni si v tom množství občerstvení najdou něco co mají rádi. Díky tomu nevzniknou trapné situace, kdy část lidí jen sedí a sledují jak si ostatní pochutnávají na svých oblíbených dobrotách.

Co podávat?
Záleží na tom, jaké je věkové složení vašich hostů. Pokud budete mít na oslavě spíše starší členy rodiny, je dobré jim nabídnout tradiční pokrmy, jako jsou třeba slavnostní menu o vývaru a svíčkové, které završíte rautem s obloženými mísami, ale pokud bude mezi hosty i dost mladších lidí, možná by ocenili moderní kanapky nebo třeba sushi.

sendvič jídlo

Když zkontaktujete kvalitní cateringovou firmu, připraví vám mnoho druhů pohoštění pro celou vaši rodinu. In catering Incatering.czvám připraví klasické občerstvení, ale i moderní pokrmy, které vám rozhodně neudělají ostudu. Vyberte si kvalitní jídlo, které lahodí nejen chuťovým buňkám, ale také oku. Jí se i očima, a tak je dobré si dát záležet i na vizuální stránce prostřeného stolu. Pozvěte svou rodinu na skvělou oslavu a pohostěte je vynikajícím jídlem, které bude připraveno podle všech vašich požadavků a představ.

Aby byla svatba nezapomenutelná


Většina svateb se v současné době odehrává v zahradních sálech a svatebních stodolách, protože jde o moderní pojetí tradičních svateb. Zámky a hrady dávno vyšly z módy, takže pokud stojíte o moderní svatbu, vezměte se třeba ve stodole. Spousta jich patří k nějakému statku a některé jsou postaveny jen za účelem konání svateb. Je celkem jedno jakou si pro svou svatbu zvolíte. Všude bude svatba vypadat skvěle, protože právě stodoly mají jedinečnou atmosféru a genius loci.

svatba oslava

Hlavní svatební sezona je od jara do podzimu a většina lidí si volá teplé letní měsíce hlavně kvůli hezkému počasí. Každý chce aby mu na svatbě svítilo sluníčko, nebo aby jim na svatbě minimálně nepršelo. Pokud budete celou dobu zavření někde pod střechou, nemusíte se obávat ani deště. Většina párů chce ale využít hezkého počasí a tak se svatby konají alespoň zčásti pod širým nebem. Jenže počasí je nevyzpytatelné a kdykoliv může začít pršet.

venkovní svatba

Kromě běžného prostoru pro svatbu je dobré mít přípravné stany, kam se všichni mohou schovat, pokud vám počasí nebude přát. Nezapomeňte si zajistit pronájem stanu na svatbu, aby vaše svatba byla v suchu i v tom největším lijáku. Stany jsou skvělou volbou nejen jako plán B pro případ, že by venkovní svatba nebyla kvůli počasí možná, ale je to skvělá varianta pro svatby i oslavy, protože i stan vám má co nabídnout.

Stany jsou nepromokavé, ale zároveň těžké. Pokud byste je na svatbu chtěli, určitě si je nezkoušejte montovat sami. Nabízíme vám kompletní servis pro párty a svatební stany, která zahrnuje nejen dovoz na místo a jejich montáž, ale i následnou demontáž a také možnost zapůjčení vybavení. Myslíme na všechno, a máme pro vás k dispozici podlahy, stoly a židle či lavice. Když si trošku vyhrajete s výzdobou a nezapomenete na světelné řetězy, budete překvapeni jak skvěle bude výsledek vypadat.

Stěhujeme se do Strakonic


Strakonicko patří k nejkrásnějším oblastem naší země. Městem protéká řeka Otava a prakticky její celý tok, od Sušice až po soutok s Vltavou nad Pískem u hradu Zvíkov vnáší do tamní krajiny jistou dávku nostalgické poezie se vzpomínkou na dobu, kdy se tu v sejpách těžilo zlato. Ano, Otava bývala zlatonosnou řekou a stopy po těžbě tu lze nalézt na některých místech právě nedaleko Strakonic.

strakonický hrad

Chcete-li se do těchto míst natrvalo přestěhovat a třeba využívat vodáckých půjčoven ke splouvání Otavy, anebo se tu po okolí prohánět na kole, bude to určitě dobrá volba. Jde jen o to, zaměřit se na vhodnou lokalitu, kam se přestěhovat, a také kdy. Máte-li možnost zvolit si termín stěhování do Strakonic, rádi bychom vám doporučili jaro nebo podzim. Podobně, jako to zvolil scénárista nebo režisér filmu „Kulový blesk“. Tam se lidé stěhovali v září, což je doba velmi poklidná, s absencí letních veder a samozřejmě i bez nutnosti oblékat zimník.

dívky ze Strakonic

K bezproblémovému přestěhování patří i volba vhodného dne v týdnu, a dokonce i hodiny. Na kdy tedy naplánovat stěhování na Strakonicko?

Květen nebo září, středa nebo čtvrtek – v tyto měsíce v roce budete mít zaručenou pohodu i při stěhování těžších břemen a akci většího rozsahu. Jsou to data blízká jarní či podzimní rovnodennosti, s ideálními teplotami vzduchu mezi 18 a 23 stupni Celsia. A středa nebo čtvrtek jsou výhodné proto, že se již lidé těší na víkend a odpadne z nich pondělní a úterní stres, kdy musí být v zaměstnání, a víkend je relativně daleko. Méně nervozity kolem vás se také projeví na klidnějším řízení vozidel a menší pravděpodobnosti dopravní nehody.

A jedna rada na závěr – nachystejte si na stěhovací den jídlo i nápoje z domova, nejlépe z prodejny zdravé výživy, bude to kvalitativně lepší a projeví se to i na vašem pracovním či sportovním výkonu.

Stěhujete se?


Před samotným stěhováním je potřeba zařídit spoustu věcí. Především musíte mít kam se stěhovat. Pak je potřeba si zařídit úřední záležitosti, abyste nemuseli všechno řešit zpětně. Myslete na to zejména v případě že se stěhujete na druhý koně republiky a nebo dokonce do zahraničí. Lidé často podceňují jednání s úřady a tím si dělají zbytečně problémy. Jednou ze základních věcí, které je potřeba udělat, je zrušení sipo při stěhování https://stehovani-mamut.cz/zruseni-sipo-pri-stehovani/. Stačí dojít na poštu a ohlásit změnu bydliště? Pokud máte energie psané na sebe, nebude to problém. V každém případě si ověřte včas, jak poukázku na placení záloh změnit či zrušit.

stěhování krabice

Plaťte energie převodem
Sipo je pro většinu lidí dnes jen pouhým přežitkem z dob, kdy jsme neměli bankovní účty. Právě pomocí rtů můžeme pohodlně platit z domova cokoliv potřebujeme, a ten i zálohy na energie. Kdybyste se s platbou opozdili o jeden jediný den, můžete mít velké potíže. Proto je nutné si platby za energie opravdu hlídat. Je logické že když se stěhujete, nebudete platit energie na dvou místech. Proto si nastavte zálohy podle odběrného místa kde budete bydlet.

stěhování sedačky

Kromě úředních záležitostí je ještě potřeba vymyslet jak bude samotné stěhování probíhat. Když se stěhuje více lidí, mají více věcí, a tak je potřeba zajistit dostane velké auto, kam se vejde co nejvíce věcí. Tím se ušetří nejen peníze ale i spousta času, který můžete využít třeba na vybalování věcí a nebo na úklid stávajícího bydliště. Část lidí už rovnou volá stěhovací firmy když ví že se budou stěhovat, protože firma má nejen k dispozici zdatné muže, kteří odnesou i piano, ale firmy mají hlavně dost velká auta. Je opravdu lepší nechat se přestěhovat pomocí stěhovací firmy, než se se stěhováním trápit po vlastní ose daleko delší dobu než jakou by to trvalo firmě. Nechte si spočítat cenu předem a stěhování bude jednodušší.

Čím vám bude prospěšný skladový kontejner


Se skladovými ocelovými kontejnery se můžete setkat na některých vlakových překladištích a nádražích a na dovolené v přímořských letoviscích v nákladových docích lodní přepravy. Bývají velmi barevné a popsané reklamními nápisy firem, kterým patří, takže pokud se jich vyskládá na sebe víc, již z dáli září celá hromada ocelových bloků jako pestrobarevný papoušek.

kontejnery na lodi

Kontejnery měří na délku šest nebo dvanáct metrů a v průřezu tvoří čtverec o hraně dva a půl metrů, tento rozměr sám o sobě budí zdání, že jde o poměrně velký skladový objem, kterého by bylo možno využít i jinak, než jen pro přepravu zboží. A je tomu skutečně tak, někteří lidé přišli na to, že by bylo výhodné kontejnery pronajímat jako úložný prostor například při stěhování nebo rekonstrukcích různých objektů. Je to natolik spolehlivý a bezpečný společník, že v něm můžete mít na zahradě vyskládané domácí spotřebiče, koberce, svítidla, nábytek i věci každodenní osobní potřeby, které jsou tu dobře zabezpečené před povětrnostními vlivy, před poškozením při stavebních pracích a koneckonců i před krádeží.

loď s kontejnery

Pronájem malého skladu z Prahy OTP sklady probíhá celoročně a kontejner (nebo i více kontejnerů) lze rezervovat na libovolně dlouhou dobu. Vyloučené nejsou ani dlouhodobé pronájmy, kdy se například rekonstrukce domu protáhne na několik měsíců.

Co budete k pronájmu potřebovat? Kromě dodržení regulí nájemní smlouvy a zaplacení nájemného je to především dostatečně velký prostor pro umístění kontejnerů, pokud možno na rovném terénu, a zároveň musíte umožnit přístup nákladnímu automobilu s autojeřábem, který kontejner uloží na vámi určené místo. Teoreticky je možné kontejnery skládat i na sebe, pokud si zajistíte do obou dvou přístup, například po nájezdové plošině. Nosnost kontejnerů je obrovská, nemusíte mít obavy, že by si neporadily s běžným vybavením vaší domácnosti.