Vzpomínkové klíčenky


Pamatujete si, jak ještě byly velice populární klíčenky anebo šňůrky na krk? Tak přesně tohle jsem si vyhlédla v jednom obchodě, kde prodávali retro věci anebo takové upomínkové věci na devadesátá léta anebo na přelomu tisíciletí. Abych se vám přiznala, tak mi u toho málem ukápla slzička. Rozhodně si pamatuji klíčenky. Bylo jich opravdu hodně a určitě se jim myslím, že vy si také pamatujete klíčenky, nebo takové ty klasické šňůrky na krk. Byly to úplně populární věci, na kterých právě lidé nosili klíče. A jako my děti jsme ty klíčenky a šňůrky nosily na krku a na tom jsme měly pověšené klíče anebo různé přívěsky a říkalo se, že kdo měl nejvíce klíčů na klíčence nebo nejvíce přívěšků, tak byl největší král.

Na šňůrce jsme nosili klíče.

Nejhorší na tom bylo, že vždycky já jsem měla jenom jeden, maximálně dva klíče. jeden byl od školní skříňky a druhý byl od domova. Takže já jsem spíše byla vždycky všem pro smích. Nakonec to vyřešila babička, která mi donesla čtyři staré klíče, abych si to dala na šňůrku na krk, byla jsem ráda, i když jsem to nikomu nikdy neřekla, že ty klíče nejsou jen tak od něčeho a že jsou od ničeho. Nikomu jsem to neřekla a nechala jsem si tohle tajemství pro sebe. Vůbec mi to nevadí, protože jsem byla ráda, že alespoň už mám šest anebo sedm klíčů, protože ještě kamarádka mi jeden klíč darovala.

Šňůrky na krk měly různé barvy.

Řekly jsme si, že je to naše přátelství, tak já jsem ji dala na oplátku také nějaký hezký přívěsek. Byl to takový postříbřený veliký klíč, i když to nebylo od žádných dveří. Bylo to takové spíše upomínkové na naše přátelství. Pokud i vy hledáte nějakou originální šňůrku na krk anebo klíčenku, tak na internetu najdete opravdu plno krásných a originálních věcí, které se vám budou líbit. A co kdybyste si třeba pořídili retro šňůrku na krk anebo chcete nějakou úplně novinku nějakou značkovou? V dnešní době se šňůrky na krk prodávají už i třeba s fotbalovým družstvem. Nebo hokejovým družstvem záleží na vás, co se vám bude líbit.

Comments are closed.