Těšte se na jarní dovolenou v Českých Budějovicích


Co je tak zajímavého v Českých Budějovicích, že vás tam zveme na jarní dovolenou? A navíc na jaře, kdy je do běžných dovolenkových termínů ještě daleko, není to předčasné a zbrklé? Určitě není, protože penziony v Českých Budějovicích vám mohou nabídnout to, co v jiných regionech v republice nenajdete.

Mít kam vyrazit – když se ubytujete v krásném rodinném hotýlku, který nabízí wellness služby, hotelový bazén, vlastní tenisové kurty či golfové hřiště, může se vám to zdát zpočátku úchvatné a první dva dny se tu určitě nudit nebudete. Ale co pak? Co když je hotel umístěn v zemědělské oblasti, kde jsou v okolí jen samé široké lány oseté obilím, a na druhé straně o sobě dává na vědomí tovární komín s rozsáhlým parkovištěm? Nudná krajina v okolí hotýlku vás rozhodně nepotěší a příště už se sem možná nevrátíte. Toto se vám však v Českých Budějovicích nemůže stát. Stačí nahlédnout do turistické mapy a bude vám jasno.

klášter Vyšší Brod

Český Krumlov, Třeboň, Hluboká nad Vltavou – a to není zdaleka vše, kam byste mohli zavítat. Přidejme ještě horní tok Vltavy, přehradu Lipno, Čertovy proudy a Čertovu stěnu – Luč, Zlatou Korunu, hrad Rožmberk nad Vltavou, Vyšší Brod, Třísov, rozhlednu na Kleti, Nové Hrady, Terčino údolí, zoopark v Borovanech, pískovny u Suchdola a Veselí nad Lužnicí a celý malebný horní tok Lužnice, Nové řeky a Nežárky.

toulky Českým Krumlovem

V Českých Budějovicích se spíše dostanete do opačného extrému, kdy nebudete schopni se shodnout na tom, kam se vydat dnes, a kam zítra, pozítří a další dny.

A jedna rada na závěr: Jarní období, kdy vše venku rozkvétá počínaje tulipány a narcisy a konče ovocnými stromy, je ideální čas, kdy vytáhnout z futrálu fotoaparát. Budete tu mít mnoho příležitostí, například v blízkosti řeky Lužnice, Malše a Vltavy, které tudy protékají. Působivý bude i daleký rozhled z Třísova – Nad Vsí a z rozhledny na Kleti anebo z Dlouhého vrchu u obce Dubičné nedaleko Rudolfova.

Comments are closed.