Stěhujete se?


Před samotným stěhováním je potřeba zařídit spoustu věcí. Především musíte mít kam se stěhovat. Pak je potřeba si zařídit úřední záležitosti, abyste nemuseli všechno řešit zpětně. Myslete na to zejména v případě že se stěhujete na druhý koně republiky a nebo dokonce do zahraničí. Lidé často podceňují jednání s úřady a tím si dělají zbytečně problémy. Jednou ze základních věcí, které je potřeba udělat, je zrušení sipo při stěhování https://stehovani-mamut.cz/zruseni-sipo-pri-stehovani/. Stačí dojít na poštu a ohlásit změnu bydliště? Pokud máte energie psané na sebe, nebude to problém. V každém případě si ověřte včas, jak poukázku na placení záloh změnit či zrušit.

stěhování krabice

Plaťte energie převodem
Sipo je pro většinu lidí dnes jen pouhým přežitkem z dob, kdy jsme neměli bankovní účty. Právě pomocí rtů můžeme pohodlně platit z domova cokoliv potřebujeme, a ten i zálohy na energie. Kdybyste se s platbou opozdili o jeden jediný den, můžete mít velké potíže. Proto je nutné si platby za energie opravdu hlídat. Je logické že když se stěhujete, nebudete platit energie na dvou místech. Proto si nastavte zálohy podle odběrného místa kde budete bydlet.

stěhování sedačky

Kromě úředních záležitostí je ještě potřeba vymyslet jak bude samotné stěhování probíhat. Když se stěhuje více lidí, mají více věcí, a tak je potřeba zajistit dostane velké auto, kam se vejde co nejvíce věcí. Tím se ušetří nejen peníze ale i spousta času, který můžete využít třeba na vybalování věcí a nebo na úklid stávajícího bydliště. Část lidí už rovnou volá stěhovací firmy když ví že se budou stěhovat, protože firma má nejen k dispozici zdatné muže, kteří odnesou i piano, ale firmy mají hlavně dost velká auta. Je opravdu lepší nechat se přestěhovat pomocí stěhovací firmy, než se se stěhováním trápit po vlastní ose daleko delší dobu než jakou by to trvalo firmě. Nechte si spočítat cenu předem a stěhování bude jednodušší.