Stěhujeme se do Strakonic


Strakonicko patří k nejkrásnějším oblastem naší země. Městem protéká řeka Otava a prakticky její celý tok, od Sušice až po soutok s Vltavou nad Pískem u hradu Zvíkov vnáší do tamní krajiny jistou dávku nostalgické poezie se vzpomínkou na dobu, kdy se tu v sejpách těžilo zlato. Ano, Otava bývala zlatonosnou řekou a stopy po těžbě tu lze nalézt na některých místech právě nedaleko Strakonic.

strakonický hrad

Chcete-li se do těchto míst natrvalo přestěhovat a třeba využívat vodáckých půjčoven ke splouvání Otavy, anebo se tu po okolí prohánět na kole, bude to určitě dobrá volba. Jde jen o to, zaměřit se na vhodnou lokalitu, kam se přestěhovat, a také kdy. Máte-li možnost zvolit si termín stěhování do Strakonic, rádi bychom vám doporučili jaro nebo podzim. Podobně, jako to zvolil scénárista nebo režisér filmu „Kulový blesk“. Tam se lidé stěhovali v září, což je doba velmi poklidná, s absencí letních veder a samozřejmě i bez nutnosti oblékat zimník.

dívky ze Strakonic

K bezproblémovému přestěhování patří i volba vhodného dne v týdnu, a dokonce i hodiny. Na kdy tedy naplánovat stěhování na Strakonicko?

Květen nebo září, středa nebo čtvrtek – v tyto měsíce v roce budete mít zaručenou pohodu i při stěhování těžších břemen a akci většího rozsahu. Jsou to data blízká jarní či podzimní rovnodennosti, s ideálními teplotami vzduchu mezi 18 a 23 stupni Celsia. A středa nebo čtvrtek jsou výhodné proto, že se již lidé těší na víkend a odpadne z nich pondělní a úterní stres, kdy musí být v zaměstnání, a víkend je relativně daleko. Méně nervozity kolem vás se také projeví na klidnějším řízení vozidel a menší pravděpodobnosti dopravní nehody.

A jedna rada na závěr – nachystejte si na stěhovací den jídlo i nápoje z domova, nejlépe z prodejny zdravé výživy, bude to kvalitativně lepší a projeví se to i na vašem pracovním či sportovním výkonu.