Solární panely – co to je?


Není žádnou novinkou, že lidé využívají sluneční energii proto, aby získali elektřinu. Vždyť sluneční energie se využívá již od nepaměti. Již v 7. století před našim letopočtem využívali lidé sluneční energii na to, aby získali oheň. Poté přešli k využívání zrcadel a slunečního světla. A tak pokračovali vynálezy zahrnující sluneční energii dál a dál, až do dnešního dne, kdy spousta domácností využívá sluneční energii jako primární zdroj energie do jejich domu. Jak se taková energie vyrábí? K tomu, abyste získali solární energii potřebujete solární panely. Cena solárních panelů se odvíjí samozřejmě od toho, kolik jich je potřeba a jakou plochu vašeho domu budou pokrývat.

dům

Cena se pak může pohybovat od několika desítek tisíc korun až po několik stovek tisíc korun. Cenu vám ale vždy předběžně firma spočítá, než se pustí do samotného montování solárních panelů. Solární panely se obvykle vyrábí z křemíku, či jiného materiálu, který můžeme označit za polovodič. Ten se nainstaluje do kovového rámu, který má skleněný plášť. Pokud je tento materiál za takových podmínek vystaven slunečnímu světlu, uvolní se elektrony a tím dojde k vytvoření elektrického nápoje. A ten poté vytvoří elektrický proud.

solární panely

Elektroinstalace, která se v solárních panelech nachází ho zachytí a měničem je přeměna na střídavý proud. Ten se právě používá pro zapojování spotřebičů do elektrických zásuvek. Možná se setkáte i s termínem solární termální panel. Jaký je rozdíl mezi Solárním fotovoltaickým panelem a solárním termálním panelem? Základní rozdíl je vskutku jednoduchý. Zatímco termální panel generuje teplo, fotovoltaický generuje elektřinu. Ty termální se využívají například k ohřevu vody v zásobnících, takže vám zajišťují teplou vodu kdykoliv budete potřebovat. Pořízení solárních panelů pro vás do budoucna znamená určitě ušetření spousty peněz za elektřinu od dodavatelů.