O výhodách podlahového topení z hlediska zdravotního


Víte, že si můžete doma vytvořit podlahové topení i sami? Například suchým systémem skrze takzvané systémové desky Heatsys. Ty se pokládají na podlahu jako první, do nich se pak umístí do speciálních drážek topné potrubí, a na desky se následně položí vláknité podlahové desky z odlehčeného betonu, vyztuženého skelným vláknem. Topení v podlaze se tím pádem nezalévá betonovou směsí a odpadá tak to nejsložitější, co provází běžné mokré postupy.

vytápění domu

Jestliže se nyní budeme bavit o výhodách podlahového topení, jistě vás napadne celá řada aspektů, ale my bychom se nyní rádi zaměřili na ten zdravotní.

Únava, stres a nedostatek energie

V současné době jsme z mnoha směrů sevřeni stresem a díky tomu se nám pak nedostává energie, jsme unavení, zchvácení depresí a chmurnými pocity. Velmi často za to může adrenální únava nadledvinek, na kterou zabírají zejména tři věci – změna jídelníčku (nákupy v prodejnách zdravé výživy), užívání adaptogenních bylinek proti stresu (Ashwagandha, Ženšen), a také reflexní terapie. Jestliže se pozastavíme u reflexních masáží, mohli bychom vám připomenout, že si reflexologii v praxi můžete nachystat i u vás doma. Je k tomu zapotřebí vyhřátá podlaha z podlahového topení a vhodný povrch, který si vytvoříte domácím bosonohým chodníčkem.

palivové dřevo

Nahoře vedro, dole zima

Možná to sami dobře znáte z vlastní zkušenosti – zatopíte v topení s radiátory a po celou dobu pobytu v místnosti, což procítíte zejména při sezení, vám bude u hlavy horko a na chodidla zima. Toto je přitom přesně opačně, než by mělo být, chcete-li si udržet pevnější zdraví a snížit hladinu stresu. Mělo by to být tak, že je vám u hlavy chladněji, ale na chodidla tepleji, protože jakmile jsou nohy v teple, stres se lépe snáší a lépe se proti němu bojuje. S podlahovým topením to právě jde velmi dobře, tam si chodidla vyhřejete, klidně můžete být doma naboso, a přitom nemusíte prostor přetápět, abyste měli teplo i na obličej.

Comments are closed.