Neobávejte se skleněného zábradlí


Zábradlí na balkoně

Majitelé bytových domů se mohou při rekonstrukci balkonů a domovní fasády rozhodnout, jakému zábradlí dají přednost. V současné době se na vnějších obrysech bytových domů objevují nejčastěji zábradlí kovová, navazující na původní řešení. Jde buď o konstrukční či nerezovou ocel různých tvarů a hlavní předností tohoto zábradlí je vzdušnost. Nevýhodou je, že balkon či lodžie jsou vystavené nepříznivým povětrnostním vlivům prakticky po celou dobu své životnosti. V zimě jde navíc o zcela nevyužitelný prostor, leda tak za slunečného počasí tu vyklepávat přehoz z postele, ale rozhodně vás to v zimě neláká k posezení u skládacího stolku.

bytové domy

Kdo ovšem vsadí na skleněné zábradlí, má k dispozici mnohem více možností jeho využití.

Nejjednodušším řešením je zábradlí z mléčného tvrzeného skla sevřené kovovou konstrukcí, které poskytuje dostatek soukromí ve spodní části balkonu, což nahrává například možnosti slunit se tu v létě nazí. Zábradlí ze skla dodává vzhledu domu atraktivní ráz a ještě zajímavější je nechat zakrýt horní část balkonu posuvnými čirými skly.

prosklené balkony

Tím vám vznikne uzavřený, krytý prostor, který brání průniku větru, deště, sněhu i námrazy, a významně snižuje i prašnost. Je to obdoba zimní zahrady a zřejmě si uvědomíte, že se balkon či lodžie rázem mění na zimní zahradu. Za slunečného počasí se tu i v zimě udrží teploty vysoko nad nulou a i v chladnějších dnech je tento prostor příjemnější na pobyt, v porovnání s kovovým zábradlím a otevřeným prostorem.

Skleněného zábradlí se není třeba obávat, jde o velmi pevné tvrzené materiály, které jen tak neprorazíte, a poradí si i se silnějšími větrnými poryvy. Budete tak mít i lépe chráněný obývací pokoj a do jisté míry i zateplený. A pokud se vám v pokoji na balkonové zdi tvořily plísně, je velmi pravděpodobné, že se zimní zahradou se jich definitivně zbavíte.