Nedostatek testosteronu může být problém


Nízká hladina testosteronu se může u mužů projevit z různých příčin. Ne vždy to musí znamenat závažný problém, ale problém to představuje. Proto by se měl tento problém vždy řešit. Testosteron je vlastně hormonem, který ovlivňuje v mužském, ale i ženském těle mnoho věcí. Například náš vzhled, vývoj těla, vývoj sexuality, libido, tvorbu spermií, budování svalové hmoty a kvalitu naší kostní hmoty. Je tvořen obvykle e varlatech muže, u žen se pak tvoří v nadledvinách a vaječnících. Ovšem u žen se tvoří v daleko menším množství než u mužů. U nich zase převládá hormon estrogen. Jaké jsou příznaky toho, že máte nízkou hladinu testosteronu?

muž

Jsou opravdu nejrůznější. Jedním z příznaků může být snížení libida, tedy snížení chuti na sex. Testosteron je totiž klíčový ve vaší sexuální touze, Jistě, pokles zájmu o sex je přirozený i vzhledem k věku, ale ti, kteří mají nízkou hladinu testosteronu pravděpodobně zažijí daleko dramatičtější sešup chuti po sexu. Mezi další nepříjemné příznaky může patřit erektilní dysfunkce. To znamená, že muž není schopen dosáhnout erekce nebo si ji udržet po delší dobu. Díky testosteronu totiž muži erekce, dosahují, a pokud mají testosteronu málo…ovšem ne vždy je za tímto problémem testosteron.

muž

Může za ním stát i například porucha štítné žlázy, srdeční onemocnění nebo cukrovka. Ztráta ochlupení je dalším příznakem nízké hladiny testosteronu. Plešatění u mužů patří k věku, ale s nízkou hladinou testosteronu mohou začít ztrácet ochlupení po celém těle. Pokud si zakládáte na svých svalech, tak nízká hladina testosteronu vás může o ně připravit. Ti, kteří mají nízkou hladinu testosteronu mohou zaznamenat úbytek. Doplněk stravy testosteron jako takový vám může předepsat jenom lékař, jako klasické léčivo. Můžete si ale do svého jídelníčku zařadit doplňky stravy, které podporují tvorbu testosteronu.