Koberec v obýváku je vaší vizitkou, stejně jako nábytek


Také máte rádi maximální pracovní pohodlí a tu a tam se přesunete z psacího stolu na podlahu? Jestliže se na ní nachází měkký, hebký koberec, bývá to ve většině místností větší pracovní plocha, než na desce jakéhokoli stolu, byť je rozložen do tvaru písmene L nebo U. Jakmile se na koberci usadíte a položíte vedle sebe notebook, papírová lejstra, mapové podklady a tác s občerstvením, zjistíte, že můžete nejen sedět v tureckém sedu, ale zaujmout i polohu vleže – na boku, na břiše a třeba i na zádech, když se potřebujete protáhnout nebo si lehce zacvičit.

perské koberce

Koberce jsou v tomto směru velmi operativní, máte tu obrovský přehled a někteří lidé to dokonce dělají tak, že si tu rozloží veškeré papíry tak, aby je měli v zorném úhlu, což urychluje pracovní proces a také zefektivňuje. Můžete si vedle sebe posadit i daňového poradce, účetní, kolegu z práce či vašeho přítele, s kým sdílíte společnou domácnost, na koberci lze provádět i rychlou relaxační masáž, je to zkrátka ideální plocha pro tvůrčí činnost.

kočka na koberci

A teď si představte, že si domů pozvete kamarády, kteří jsou ochotni vám napomáhat ve zpracování daňového přiznání, a koberec bude samá skvrna. A kdyby jen to, odér, který se z něj šíří, připomíná žluklé máslo v kombinaci s týden nošenými ponožkami. Toto jsou bohužel časté scénáře hlavně tam, kde se koberce pouze vysávají klasickým pytlíkovým vysavačem, a kde se v domácnostech vaří a unikají výpary z kuchyně do okolního prostředí, a kde se také lidé promenádují naboso nebo v ponožkách (což je obvyklé).

Ponožkový odér a vyšlapané cestičky na koberci jsou jasným důvodem, proč jej alespoň občas, podle potřeby, podrobit důkladnému čištění. Týká se to jak čištění perských koberců, tak i vlněných, zátěžových, i těch z polyesterového vlákna. Koberec je vaší vizitkou a bude-li čistý a voňavý, můžete si bez obav domů přizvat prakticky kohokoli.