Je covid stále hrozba?


Chřipka, obyčejné nachlazení nebo angína jsou nemoci, na které jsme zvyklí. Dokážeme je léčit bez problémů a během pár dní většinou za pomoci vhodných léků nemoc zmizí. Jenže u covid tomu bylo jinak. Každý měl jiné příznaky, někdo měl vážné potíže a někdo měl sotva rýmu. Problém byl hlavně v tom že se nemoc velice rychle šířila a lékaři zpočátku nevěděli jak nemoc úspěšně léčit. Nakonec se vyvinuly vakcíny, které někdo využil a někdo odmítal. Důležité ale je že dnes už víme jak se chovat pokud nemoc máme.

antigen test

Pokud člověk cítí že je nemocný, měl by být doma a léčit se. Pokud někdo s nemocí musí mezi lidi, měl by nosit roušku nebo respirátor, který sníží riziko nakažení lidí okolo. Tak je to i v případě covidu. Mnoho lidí si myslelo že když už nemusíme nosit roušky povinně a očkovat se, už nám nic nehrozí. Jenže bohužel tomu tak není a během období respiračních onemocnění, tedy na podzim a v zimě, roste i počet lidí, kteří prodělávají covid. Často i znovu.

Ideální cesta jak zjistit zda máte covid a nebo jej přenášíte, je za pomoci testu. Ten si můžete udělat sami doma. Už z pandemie jsme zvyklí na to dělat si preventivní antigenní testy, které lze udělat nenásilným způsobem. Stačí výtěr z nosu a nebo trocha slin a domácí test hned detekuje zda je u vás přítomný virus covidu. Díky tomu hned uvidíte jak postupovat, protože už máme zkušenost z předchozích let.

covid test

Protože se neustále objevují nové varianty covidu, je dobré mít v záloze testy, které můžeme používat. Pokud by byla povinnost je opět dělat před vstupem do nemocnic a dalších zařízení, rychle by se zase vykoupily a nelze vyloučit ani tuto variantu. V současné době jsou ve hře minimálně roušky ve společných prostorách, a proto je dobré mít nějaké testy doma pro jistotu, a to i pro případ, že by nebyly povinné. Chraňte svoje okolí a testuje se neinvazivně.

Comments are closed.