Jak využít maliny?


Ať už si pěstujete své vlastní maliny, kupujete je na trzích, nebo v supermarketu, jak můžete tyto červené malé bobule využít? Pojďme se podívat na některé tipy, jak maliny připravit, upravit a na co všechno je můžete v kuchyni využít.

Limonáda

Z malin lze připravit vynikající limonádu, která vás osvěží v horkých dnech. Nemusíte přímo vyrábět sladkou limonádu, která se stejně obvykle vyrábí spíše ze sirupu než z čerstvých plodů. Bohatě vám stačí, pokud plody malin přidáte do čisté vody, například spolu s citrónem a mátou. Voda získá skvělou chuť.

maliny

Ovocný salát

Saláty jsou skvělým pokrmem, který vám dodá spoustu vitamínů. A co si připravit ovocný salát? Maliny jsou ideální pro smíchání s jahodami, borůvkami i ostružinami. Přidejte kapku citrónové šťávy, med anebo je doplňte o zakysanou smetanu.

Jogurt

Maliny jsou vynikající pro ozobení a doplnění chuti jogurtu. Jogurty jsou velmi zdravé, obsahují spoustu bílkovin a probiotik. Ale spoustě lidí nechutnají jen tak, neochucené. Přidejte navrch hrst malin, a jogurt rázem získá sladší a zajímavější http://nazory.e15.cz/blogy/blogy-z-parketu/akcie-meny-nazory-davida-kocourka-zajimavejsi-nez-ceske-volby-1338530 chuť.

Smoothie

Smoothie je nápoj, který se připravuje z ovoce, zeleniny a tekuté složky. Malinové smoothie je velkou pochoutkou! Maliny můžete doplnit o jakékoliv další ovoce, nebo klidě i zeleninu. Přidejte k ovoci mléko, rostlinné mléko nebo vodu, a pořádně promixujte do podoby nápoje.

maliny

Malinová omáčka

Malinová omáčka se skvěle hodí k nejrůznějším masům. Spojení sladko-kyselé chuti s chutí masa potěší i ty nejvybíravější jazýčky. Receptů na různé takové omáčky najdete po internetu stovky.

Maliníkový čaj

Z malinového keře nemusíte využívat jen samotné maliny, ale například i listy maliníku. Z těch připravíte chutný maliníkový čaj. Ten je vynikající pro budování imunity, kvůli vysokému obsahu vitamínu C, a také povzbuzuje naši náladu, nebo pomáhá ženám s bolestmi během menstruace.