Jak by mohl vypadat váš betonový plot


Zajímáte se o výstavbu betonových plotů Pohořelice a poté, co jste spatřili na Internetu některé z uveřejněných prací, byli jste z toho spíše v rozpacích? Měli bychom si ujasnit, že betonový plot z prefabrikovaných dílů, to je vlastně jakási stavebnice, skládačka, kterou si sestavíte z vhodných komponentů podobně, jako když malíř bere do ruky barevnou paletu a štětec a chystá se namalovat obraz. U betonového oplocení máte k dispozici celou řadu variant, a jakou si vyberete, záleží na vašem vkusu a schopnosti kombinovat barvy, tvary a vzory.

cihlový betonový plot

Výběr je skutečně pestrý, a tím pádem to také máte těžší, protože když se musíte rozhodnout ze dvou možností, je to raz dva, ale když máte těch možností padesát, tak rychlé to nebude. Konečné rozhodnutí však komplikuje i nedostatek citu a smyslu pro krásu a harmonii. Projevuje se to například tím, že máte dům omítnutý a natřený fasádní barvou do žluta, a chtěli byste plot trefit do stejného odstínu. Stěží se vám to ale podaří a navíc to nebude vypadat hezky. Vyberte si barvu plotu zcela odlišnou, která bude naopak s domovní fasádou ostře kontrastovat. Barvu plotu také vybírejte s ohledem na různé (kontrastní) okrasné prvky, jako jsou popínavé rostliny, květiny v truhlících a květináčích, trávník, okrasné dřeviny, dekorační předměty, bazén, terasa, jezírko apod.

betonové oplocení

Zajímavě vypadá také plot, který připomíná šachovnici. Jde o kombinaci dvou kontrastních a zcela odlišných barev desek, střídavě vedle sebe rozmístěných, což ve venkovním prostředí vypadá velmi působivě. Opticky se tím zakryjí i spáry mezi deskami a váš zrak se soustředí hlavně na barvu plotu a celkový estetický dojem. Šachovnice bude na vaší zahradě dominantním prvkem a možná, že bude inspirovat další zájemce o tento typ oplocení, který lze postavit svépomocí, ale výhodnější je spíše montáž betonového plotu na klíč.

Comments are closed.