Co přináší ohraničení pozemku s betonovým plotem


Betonové ploty z Pohořelic se staví již řadu let a přináší lidem některé zajímavé benefity. Proč si zvolit toto řešení oplocení pozemku a dát mu přednost před kamennou nebo cihlovou zdí?

Staví se rychle – kdybyste si nechali postavit zeď z cihel, bude to trvat déle, než montáž betonového plotu. Za prvé k výstavbě cihlové zdi potřebujete mít vybudovaný betonový základový věnec kolem dokola celé parcely, zatímco pro betonový plot vystačíte pouze s otvory pro sloupky ve dvoumetrové rozteči. Za druhé je pokládka cihel na betonový věnec zdlouhavější, než zasouvání betonových desek mezi sloupky.

odposlech u zdi

Bezúdržbovost – betonový plot nepotřebujete udržovat v dobrém technickém stavu, stačí vám pouze jeho občasné čištění. Není nutné beton natírat ani brousit, jak je tomu například u dřevěných latí a starého typu drátěného pletiva bez plastové vrstvy.

Ochrana proti větru – silný vítr dokáže polámat větve stromků nebo vysázené rostliny a právě betonový plot umí takovýmto kalamitním situacím zabránit nebo alespoň snížit jejich vliv. Vítr také s sebou přináší na pozemek prachové částice, které mohou obsahovat těžké kovy a další toxické chemikálie.

cihlová zídka

Bariéra proti hluku – hluk je nepříjemný společník, vliv hluku na lidský organismus je bohužel často podceňován, přitom to vyvolává problémy v lidské duši – v astrálním těle a jde o silný stres, který se pak promítá do psychiky a může mít značný vliv na depresivní a úzkostné stavy. Hluk také odčerpává z organismu zásoby hořčíku a život bez hořčíku je opravdu „hořký“.

Soukromí – za plotem z betonu máte mnohem více soukromí, než za plotem ze dřeva nebo z pletiva. Ploty z betonu lze vztyčit až do výšky dvou a půl metru a to už je velmi solidní bariéra proti zvědavcům, kteří rádi nahlíží do soukromí. Za betonovým plotem se budete cítit bezpečně i u frekventovanějšího chodníku.