Aby pohyb nebolel


Umíte si představit že byste se najednou nemohli vůbec hýbat? Je to děsivá představa, které je lepší se vyhnout obloukem. Jenže si to neuvědomujeme, a často si možnost pohybu omezujeme sami. Největším problémem je nadváha a obezita, které snižují schopnost pohybu. Kila navíc zbytečně zatěžují pohybový aparát, což je problém hlavně z dlouhodobého hlediska. Lidé s nadváhou mají problém hlavně s koleny, kyčlemi a páteří.

kloub koleno

Problémy s pohybem člověk nepociťuje většinou už během aktivního života, protože je zvyklý chodit do práce a pokud ho něco bolí, přebije bolest lékem proti bolesti. Lidé většinou nevnímají, že už během mladšího dospělého věku si zadělávají na pořádné potíže, které se jim vymstí v důchodovém věku. Spousta seniorů a dokonce lidí ještě mladších trpí artrózou. To je degenerativní onemocnění kloubů. Je způsobeno opotřebováním chrupavek v kloubech. Z kloubů mizí kolagen, bez kterého se kloub nemůže bezbolestně pohybovat. Kloubní hlavice začne narážet na jamku, což způsobuje bolest a znesnadňuje pohyb.

Proto jsou čekací listiny plné lidí, kteří čekají na výměnu kloubu, někteří dokonce více než jednoho. Problémy s klouby jsou běžné u lidí s nadváhou, a tak u lidí v důchodovém věku, protože klouby se přirozeně opotřebovávají i bez nadváhy, nicméně nadváha tento problém značně urychluje.

kolagen nápoj

Jak tomu předejít?
Předejít takovým potížím je možné jedině udržováním ideální váhy a také doplňováním kolagenu. Lidské tělo je natolik dokonalý mechanismus, že si spoustu látek umí tvořit samo. I kolagen si umí vytvořit, ale okolo třicátého roku tuto schopnost nevratně ztrácí. Proto je potřeba doplňovat kolagen prostřednictvím doplňků stravy. Ideální je rybí kolagen
https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/, který je vyráběn z mořských ryb, ve kterých je přirozeného kolagenu nejvíce. Kromě zdravých kloubů se díky němu dočkáte i mladšího vzhledu.

Comments are closed.